תמונת מופע: לא שווה סיכת ראש- מגי רום

לא שווה סיכת ראש- מגי רום

דורטמונד-חדש
שלישי, 21 מאי 2019 10:00
משך 60 דקות
מחיר 35 ₪

פרטי ההצגה

קציר

 

במאות ה17, 18 גיאורגיה סבלה מפלישות המוסלמים שזרעו הרס ומוות. בין היתר, ילדים נמכרו לעבדות ונשים גאורגיות וגם יהודיות נחטפו עבור ההרמונות  של שליטים מוסלמים. המנהג הזה נשאר בחלקים מאוד נידחים של גיאורגיה אך בקווקז הוא קיים עדיין ונקרא בשם "חטיפת כלות".

 

סימון היה עולה חדש מאותו חבל ארץ שהגיע לגור בשכונה שלנו ביפו ד'. כבר בהיותה בת 13 החליט שהיא תהפוך לאשתו ושלח את הוריו לבקש את ידה. משלא נענה בחיוב, החליט לחטוף אותה. בזמן הנסיעה כילדה שנחטפה הבחינה בניידת משטרה שנסעה מאחור ואז פתחה את הדלת וזינקה עם כל הגוף החוצה. סימון תפס לה את הרגל והרכב יצא משליטה.

השוטרים חילצו אותה וסימון נלקח למעצר.

הוריה המבוהלים החליטו לעבור דירה בעקבות מה שקרה וכך הגיעו ליד אליהו בת"א

כעבור שנה, כיתה ט', תיכון ט'. אישה הגענו המחופשת לאחות בי"ח, מוציאה אותה מהכיתה באישור המנהל באמתלה שאימה מאושפזת בבי"ח לאחר תאונת דרכים ומבקשת לראותה דחוף. מגי מתלווה אליה  וכך מתחילה חטיפה של 5 ימי סיוט נורא...

המשפט החל ועוה"ד שלו חיים קזיס קורע אותי לגזרים כדי להוכיח שכביכול הייתה שותפה מלאה הן לתכנון והן לאונס.

 גזר הדין של סימון: 20 שנה

הוריה עמדו במסע איומי רצח מצד משפחתו כשנה ולבסוף נשברו ונכנעו. ומגי, כדי להציל את משפחהי נאלצה לשנות את העדות לטובתו וכך החל משפט חוזר שבו העידה עדות שקר לטובתו.

גזר הדין שונה. סימון יישב שנתיים שבסופן מגי נדונה להתחתן איתו.

הייתה נשואה לסימון 6 שנים ולבסוף, מצאה את הכוח לצאת למסע ההצלה שלה ושל בנה הקטן - מסע ארוך ומפרך ...

כיום מגי ציירת ומוסיקאית. מציגה בתערוכות יחיד בארץ ובחו"ל עם אוצרים בעלי שם שחקרו וכתבו מאמרים על האמנות שלה. תלמידי תיכון למדו במסגרת לימודי האמנות על ציוריה כאמנית ישראלית וכן נבחרה ע"י חוקרת האמנות והמרצה אורלי גונן כציירת נציגת המאה ה21 כמי ששברה את תקרת הזכוכית של הנסיבות והגיעה להישגים. על מגי כאמנית מרצה אורלי גונן ברחבי הארץ.

 לפני כ 4 שנים כתבה מגי הרצאה עבור פורום ההרצאות של טד על שילוב ציור ומוסיקה באמנות והיא ונתבקשה להוסיף חומר אישי. כך ההרצאה התפתחה עד שהפכה לדרמה והתפתחה להצגה. במאי גדול שהיה בין מקימי תיאטרון עכו, לימד תואר שני בסורבון, פריז, בשם שולי כהן, צפה בהצגה עוד בחיתוליה והביע רצון לביים אותה. מאז מגי מופיעה עם ההצגה ברחבי הארץ.

בהצגת היחיד שכתבה היא משחקת, שרה, מנגנת בפסנתר עפ"י העיבודים המוסיקליים שלה ומציגה את ציוריה הקשורים לעלילה.  

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים